RP2012S-390-J
Susumu
Product No:
RP2012S-390-J
Description:
RES SMD 39 OHM 5% 1/3W 0805
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient 0/ +200ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 0805
Resistance 39 Ohms
Series RP
Power (Watts) 0.333W, 1/3W