RP73D2B499KBTG
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RP73D2B499KBTG
Package:
1206
Description:
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206
In Stock : 81
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.120" L x 0.061" W (3.05mm x 1.55mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 499 kOhms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.25W, 1/4W