RP73PF1E143RBTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RP73PF1E143RBTD
Description:
RES 143 OHM 0.1% 1/10W 0402
In Stock : 7072
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 143 Ohms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W