RP73PF1E7R5BTDF
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RP73PF1E7R5BTDF
Package:
0402
Description:
RP 1E 0.1W 7R5 0.1% 25PPM 1K RL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.014" (0.35mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
Resistance 7.5 Ohms
Series RP73, Holsworthy
Power (Watts) 0.1W, 1/10W