RPC0603FT680K-HP
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC0603FT680K-HP
Description:
RES 680K OHM 1% 1/4W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 680 kOhms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W