RPC16750JTP
Kamaya Inc.
Product No:
RPC16750JTP
Package:
0603
Description:
RES 75 OHM 1/4W 5% 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Resistance 75 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W