RPC2010FT3R30-HP
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC2010FT3R30-HP
Description:
RES 3.3 OHM 1% 1W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 3.3 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 1W