RPC2512KT200R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RPC2512KT200R
Description:
RES 200 OHM 10% 1.5W 2512
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 0.250" L x 0.122" W (6.35mm x 3.10mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 200 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 1.5W