RPC50240JTE
Kamaya Inc.
Product No:
RPC50240JTE
Description:
RES 24 OHM 3/4W 5% 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 2010
Resistance 24 Ohms
Series RPC
Power (Watts) 0.75W, 3/4W