Home / Ceramic Capacitors / RPE5C2A4R0C2M1B03A
minImg
RPE5C2A4R0C2M1B03A
Murata Electronics
Product No:
RPE5C2A4R0C2M1B03A
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Obsolete
Ratings -
Series RPE
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr Murata Electronics
Capacitance 4 pF