RQ73C2A169KBTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RQ73C2A169KBTD
Package:
0805
Description:
RES 169 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
In Stock : 9428
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0805
Ratings AEC-Q200
Resistance 169 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.2W, 1/5W