RQ73C2B57K6BTD
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RQ73C2B57K6BTD
Package:
1206
Description:
RES 57.6 KOHMS 0.1% 0.4W 1206
In Stock : 5426
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.030" (0.75mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings AEC-Q200
Resistance 57.6 kOhms
Series RQ73
Power (Watts) 0.4W, 2/5W