RR01J2K4TB
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR01J2K4TB
Package:
Axial
Description:
RES 2.4K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 3865
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 kOhms
Series RR, Neohm
Power (Watts) 1W