RR02J11RTB
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR02J11RTB
Package:
Axial
Description:
RES 11 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 4655
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 11 Ohms
Series RR, Neohm
Power (Watts) 2W