RR02J390KTB
TE Connectivity Passive Product
Product No:
RR02J390KTB
Package:
Axial
Description:
RES 390K OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 3642
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 390 kOhms
Series RR, Neohm
Power (Watts) 2W