RR0510P-4422-D
Susumu
Product No:
RR0510P-4422-D
Description:
RES SMD 44.2KOHM 0.5% 1/16W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 44.2 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.063W, 1/16W