RR1220P-202-D
Susumu
Product No:
RR1220P-202-D
Manufacturer:
Susumu
Description:
RES SMD 2K OHM 0.5% 1/10W 0805
In Stock : 186225
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.020" (0.50mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 2 kOhms
Series RR
Power (Watts) 0.1W, 1/10W