RSF100JB-73-8K2
YAGEO
Product No:
RSF100JB-73-8K2
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Description:
RES 8.2K OHM 5% 1W AXIAL
In Stock : 5397
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 8.2 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 1W