RSF200JB-73-2K4
YAGEO
Product No:
RSF200JB-73-2K4
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 2.4K OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 5280
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.610" L (5.00mm x 15.50mm)
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.4 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 2W