RSF2FB30K1
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2FB30K1
Description:
RES 30.1K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 30.1 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 2W