RSF2JT110R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSF2JT110R
Description:
RES 110 OHM 5% 2W AXIAL
In Stock : 1760
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 110 Ohms
Series RSF
Power (Watts) 2W