RSF2WSJT-52-4K7
YAGEO
Product No:
RSF2WSJT-52-4K7
Description:
RES 4.7K OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.453" L (4.50mm x 11.50mm)
Temperature Coefficient ±300ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 kOhms
Series RSF
Power (Watts) 2W