RSHN-2300
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
RSHN-2300
Description:
LINE FILTER 250VDC/VAC 300A CHAS
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Frequency - Operating -
Termination Style Terminal Block
Approval Agency -
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series RSHN
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Filter Type Single Phase
Package Bulk
Voltage - Rated AC 250V
Current 300 A
Voltage - Rated DC 250V