RSMF1FT1R20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF1FT1R20
Description:
RES 1.2 OHM 1% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 1W