RSMF2JB75K0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF2JB75K0
Description:
RES 75K OHM 5% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.433" L (4.50mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 75 kOhms
Series RSMF
Power (Watts) 2W