RSMF3JA620R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF3JA620R
Package:
Axial
Description:
RES 620 OHM 5% 3W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 620 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 3W