RSMF3JT4R70
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF3JT4R70
Description:
RES 4.7 OHM 5% 3W AXIAL
In Stock : 489
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.217" Dia x 0.591" L (5.50mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 4.7 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 3W