RSMF5JT24R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSMF5JT24R0
Description:
RES 24 OHM 5% 5W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 235°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.689" L (6.00mm x 17.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 24 Ohms
Series RSMF
Power (Watts) 5W