RSPF1JT3R30
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF1JT3R30
Package:
Axial
Description:
RES 3.3 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 3.3 Ohms
Series RSPF
Power (Watts) 1W