RSPF2FB33K2
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RSPF2FB33K2
Package:
Axial
Description:
RES 33.2K OHM 1% 2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Oxide Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.433" L (4.00mm x 11.00mm)
Temperature Coefficient -200/ +350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 33.2 kOhms
Series RSPF
Power (Watts) 2W