RSSD08X34A1R80KS09
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD08X34A1R80KS09
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
ADJ PWR RES 1.8 OHM 16W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±10%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 1.8 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 16 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 1.339" (34.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Bag
Diameter 0.394" OD, 0.161" ID (10.00mm x 4.10mm)