RSSD13X70A2R70KB19
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD13X70A2R70KB19
Description:
ADJ PWR RES 2.7 OHM 42W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±10%
Product Status Active
Resistance 2.7 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 42 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 2.756" (70.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.571" OD, 0.264" ID (14.50mm x 6.70mm)