RSSD13X70A43R0JB19
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD13X70A43R0JB19
Description:
ADJ PWR RES 43 OHM 42W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±5%
Product Status Active
Resistance 43 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 42 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 2.756" (70.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.571" OD, 0.264" ID (14.50mm x 6.70mm)