RSSD16X94A12R0JB19
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD16X94A12R0JB19
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
ADJ PWR RES 12 OHM 70W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±5%
Termination Solder Lug
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Resistance 12 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 70 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 3.701" (94.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.709" OD, 0.362" ID (18.00mm x 9.20mm)