RSSD16X94A20R0JB19
Vishay Sfernice
Product No:
RSSD16X94A20R0JB19
Description:
ADJ PWR RES 20 OHM 70W CHAS MT
User Guide
Tolerance ±5%
Product Status Active
Resistance 20 Ohms
Series RSSD
Power (Watts) 70 W
Package / Case Radial, 3 Lead, Tubular
Length 3.701" (94.00mm)
Mfr Vishay Sfernice
Package Box
Diameter 0.709" OD, 0.362" ID (18.00mm x 9.20mm)