RT0201FRE0722KL
YAGEO
Product No:
RT0201FRE0722KL
Description:
RES SMD 22K OHM 1% 1/20W 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0201
Resistance 22 kOhms
Series RT
Power (Watts) 0.05W, 1/20W