RT8122-6-10M0
Schaffner EMC Inc.
Product No:
RT8122-6-10M0
Manufacturer:
Schaffner EMC Inc.
Description:
CMC 10MH 6A 2LN TH
In Stock : 545
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR) (Max) 33mOhm (Typ)
Approval Agency -
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.772" Dia (45.00mm)
Height (Max) 1.339" (34.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series RT
Voltage Rating - DC 425V
Package / Case Horizontal, 4 PC Pin
Number of Lines 2
Current Rating (Max) 6A
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Schaffner EMC Inc.
Features -
Filter Type Power Line
Package Tray
Inductance @ Frequency 10 mH @ 100 kHz