RTAN0603BTE113K
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RTAN0603BTE113K
Package:
0603
Description:
RES 113K OHM 0.1% 0.15W 0603
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0603
Ratings AEC-Q200
Resistance 113 kOhms
Series RTAN
Power (Watts) 0.15W