RTHB-5150
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
RTHB-5150
Description:
LINE FILTER 500VDC/VAC 150A CHAS
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Frequency - Operating -
Termination Style Terminal Block
Approval Agency EN, UL
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Inductance -
Series RTHB
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Filter Type Three Phase (Delta)
Package Bulk
Voltage - Rated AC 500V
Current 150 A
Voltage - Rated DC 500V