RTO050F10001JTE1
Vishay Sfernice
Product No:
RTO050F10001JTE1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
TO-220
Description:
RES 10K OHM 50W 5% TO220
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.591" (15.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 10 kOhms
Series RTO 50
Power (Watts) 50W