RTO050FR7500FTE1
Vishay Sfernice
Product No:
RTO050FR7500FTE1
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Package:
TO-220
Description:
RES 0.75 OHM 1% 50W TO220
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.606" (15.40mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.398" L x 0.177" W (10.10mm x 4.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 750 mOhms
Series RTO 50
Power (Watts) 50W