RTW05-30R
TDK-Lambda Americas Inc
Product No:
RTW05-30R
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 150W
User Guide
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 71°C (With Derating)
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE, cURus, TUV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.09" L x 1.15" W x 3.62" H (180.0mm x 29.2mm x 92.0mm)
Product Status Not For New Designs
Number of Outputs 1
Current - Output 1 30 A
Series RTW
Power (Watts) 150W
Type Open Frame
Efficiency 86%
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC