RUK3216JR027CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RUK3216JR027CS
Package:
1206
Description:
RES 0.027 OHM 5% 1W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.71mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 27 mOhms
Series RUK
Power (Watts) 1W