RUT1005JR220CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RUT1005JR220CS
Package:
0402
Description:
RES 0.22 OHM 5% 1/10W 0402
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 220 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.1W, 1/10W