RUT3216JR360CS
Samsung Electro-Mechanics
Product No:
RUT3216JR360CS
Package:
1206
Description:
RES 0.36 OHM 5% 1/3W 1206
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.66mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Resistance 360 mOhms
Series RUT
Power (Watts) 0.333W, 1/3W