RV471K14T
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RV471K14T
Description:
VARISTOR 470V 4.5KA DISC 14MM
In Stock : 447
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 423 V
Capacitance @ Frequency 430 pF @ 1 kHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 470 V
Varistor Voltage (Max) 517 V
Series RV
Energy 118J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Stackpole Electronics Inc
Maximum AC Volts 300 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 385 V