RVC2010JT2M20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
RVC2010JT2M20
Description:
RES 2.2M OHM 5% 1/2W 2010
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Ratings -
Resistance 2.2 MOhms
Series RVC
Power (Watts) 0.5W, 1/2W