RW10X50B391JS00
Vishay Sfernice
Product No:
RW10X50B391JS00
Description:
RES CHAS MNT 390 OHM 5% 17W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.512" Dia x 1.969" L (13.00mm x 50.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 390 Ohms
Series RW
Power (Watts) 17W