RW13X70B2R2JB25
Vishay Sfernice
Product No:
RW13X70B2R2JB25
Description:
RES CHAS MNT 2.2 OHM 5% 28W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.630" Dia x 2.756" L (16.00mm x 70.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 2.2 Ohms
Series RW
Power (Watts) 28W