RW16X94B820JB00
Vishay Sfernice
Product No:
RW16X94B820JB00
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
RES CHAS MNT 82 OHM 5% 44W
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 450°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.768" Dia x 3.701" L (19.50mm x 94.00mm)
Temperature Coefficient ±75ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Brackets (not included)
Resistance 82 Ohms
Series RW
Power (Watts) 44W